GalowiceKlasy młodsze I-III w ramach wycieczki integracyjnej odwiedziły Galowice – muzeum powozów. Dziewczynki mogły dotknąć niektórych eksponatów, dzwonić janczarami, wsiąść do bryczki, przymierzyć replikę butów ze słomy! Miały możliwość zobaczenia, jak wyglądał zwykły dzień ich pra-pra-pra-dziadków. Obejrzały i uruchamiały dawne sprzęty, m.in. maszynę do wytwarzania masła, stary typ pralki, wyposażenie jeźdźca i wiele innych. Na koniec uczestniczyły w warsztatach w ogrodzie ziołowym, gdzie po wstępie dotyczącym rodzaju ziół, tworzyły zapachowe saszetki, które mogły zabrać do domu. 

 

SzczeliniecUczennice klas IV i V w tym samym dniu zwiedziły zdrojowe miasto Duszniki. Celem wyprawy było Muzeum Papiernictwa, po którego tajemnicach oprowadzał dziewczyny przewodnik. Dziewczynki zadawały mu dużo pytań i interesowało je wiele szczegółów dotyczących wytwarzania i historii papieru - "Tak wymagającej grupy nie miałem już dawno" - stwierdził z uznaniem pan przewodnik. Zwiedzanie muzeum trwa zazwyczaj godzinę, tymczasem nasze uczennice były w nim ponad dwie godziny i to na własne życzenie. Każda z zainteresowaniem oglądała interaktywną wystawę.