światowy dzień tabliczki mnożeniaŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna, która zachęca do zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W tym roku w akcji wzięło udział 3885 szkół, w tym również nasza - Szkoła ZDRÓJ. Już od poniedziałku (25.09) dziewczynki klas III-V mogły przypominać sobie tabliczkę mnożenia poprzez rozwieszone plakaty, wzajemne odpytywanie się z tabliczki (hasła i odzewy dnia) oraz granie w karty Grabowskiego z tabliczką mnożenia. Po takim treningu przystąpiły w piątek do "egzaminu" ze znajomości tabliczki, a za pozytywny wynik otrzymywały odznakę eksperta. Również w czasie zajęć rozwiązywały w grupach łamigłówki dotyczące mnożenia i dzielenia, natomiast najwięcej emocji wzbudziła konkurencja "tabliczka mnożenia na skakance".